اخبار

پنجمین کنفرانس ایمنی و سلامت

غذای سالم از مزرعه تا سفره

مکان: مرکز همایشهای بین المللی شهید بهشتی

زمان: پنجم آبان ماه 1394

گروه توسعه صنایع تحفه با توجه به نقش ایمنی غذایی در سلامت جامعه در نظر دارد در پنجمین کنفرانس ایمنی و سلامت در پنجم آبانماه 1394 شرکت نماید

مقدمه

نقش سلامت و ایمنی مواد غذایی در سلامت و تندرستی انسان بسیار حائز اهمیت است، تغذیهای که بر اساس اصول علمی تنظیم شود بی شک سلامت انسان را تامین می کند و باعث رشد و نمو سلول های بدن می شود، همچنین قوای دفاعی بدن را به صورتی بسیار اساسی و قابل ملاحظه ای افزایش میدهد.

ناگفته نماند که محرومیت از مواد غذایی در بیشتر زمان ها و مکان ها وجود دارد و این درحالی است که محرومیت از مواد غذایی همیشه به معنای نخوردن و یا کم خوردن نیست و ممکن است غذا از لحاظ حجم کافی باشد و حتی معده انسان را پر کند، اما کارآیی لازم را برای بدن نداشته باشد یا اینکه رژیم غذایی نامتعادل باشد، یعنی دستهای از مواد غذایی به اندازه کافی به بدن برسد.

البته سبک زندگی امروزه و حتی گاهی آداب و رسومی که در اجتماعات گوناگون جامعه وجود دارد باعث کاهش چشمگیر مواد غذایی در بدن انسان میشود، همچنین دلایل شخصی و فردی نیز به میزان بسیار زیادی در سوء تغذیه موثر است و نباید از نکته غافل شد که ناراحتی های آشکار و پنهان ساختار بدن ما و مشکلات درونی هم ممکن است ما را از یک تغذیه سالم محروم کند.

امروزه در ارزیابی مواد غذایی تولیدی به روش بیوتکنولوژی، سنجش خطرات و ارزیابی مزایای بالقوه آنها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. با اینکه هنوز اطلاع رسانی صحیحی در این رابطه برای ارزیابی ایمنی در سطوح ملی و بین المللی وجود ندارد.

همچنین عملیات های نوین کشاورزی همراه با علوم جدید و سرمایه گذاری های وسیع باعث تولید غذاهای اصلی به روش بهینه شده و استفاده از افزودنی های غذایی می تواند کیفیت، کمیت و ایمنی مواد غذائی را بهبود ببخشد.

با این وجود، هنوز هم کنترل های کافی برای اطمینان از مصرف مناسب و ایمن در طول زنجیره غذائی و بازنگری در سابقه بازار و توافق با نظارت های مداوم برای اطمینان از ایمنی در مصرف آفت کش ها، داروهای دامپزشکی و مواد افزودنی در صنعت غذا ضروری به نظر می رسد.

جهانی سازی تجارت مواد غذایی ،گسترش شهر نشینی ، تغییرات در شیوه زندگی، مسافرت های بین المللی، آلودگی محیط زیستی، آلودگی های عمدی و طبیعی و بلاهایی که به دست بشر به وجود می آید، از مهمترین چالش های دیگری است که به منظور ایجاد اطمینان از ایمنی مواد غذای شناسایی و باعث پیچیده تر شدن زنجیره تولید غذا شده و راههای آلودگی و رشد باکتری های بیماریزا را گسترش داده اند.

جهانی سازی تجارت مواد غذایی ،گسترش شهر نشینی ، تغییرات در شیوه زندگی، مسافرت های بین المللی، آلودگی محیط زیستی، آلودگی های عمدی و طبیعی و بلاهایی که به دست بشر به وجود می آید، از مهمترین چالش های دیگری است که به منظور ایجاد اطمینان از ایمنی مواد غذای شناسایی و باعث پیچیده تر شدن زنجیره تولید غذا شده و راههای آلودگی و رشد باکتری های بیماریزا را گسترش داده اند.

البته باید تاکید شود که ایمنی مواد غذایی از بخش های مهم سلامت جامعه بوده و امروزه دولت ها به دلیل افزایش مشکلات ناشی از ایمنی مواد غذائی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات مصرف کنندگان در تلاش برای ارتقای ایمنی مواد غذایی هستند.

همچنین آمارها نشان می دهند که در کشورهای صنعتی درصد جمعیتی که از بیماری های ناشی ازغذا رنج می برد هر ساله بیش از 30 درصد است که برای نمونه، در ایالات متحده حدود 76 میلیون مورد ابتلا به بیماری های ناشی از مواد غذایی گزارش شده که در 325000 مورد به بستری شدن در بیمارستان و5000 مورد به مرگ منجر شده است و این درحالی است که در کشورهای در حال توسعه مستندات زیادی در دست نیست، اما شواهد حاکی از آن است که این کشورها از مشکلات شدید ناشی از گستردگی این نوع بیماری ها رنج می برند. برای مثال، می توان از آن دسته از بیماری هایی که منشاء انگلی دارند نام برد. و باید اذعان کرد که نسبت بالای بیماری های اسهالی در کشورهای در حال توسعه متضمن مشکلات اساسی در ایمنی مواد غذایی است.

همچنین اغلب بیماری های ناشی از غذا بسیار ناچیز و پراکنده بوده و گزارش هم نمی شود، اما متاسفانه، شیوع این بیماری ها سهم بسزایی را به خود اختصاص داده است. برای مثال، در سال 1994 شیوع سالمونلوزیس (عفونت ناشی از باکتری سالمونلا) ناشی بستنی آلوده در ایالات متحده رخ داده و حدود 224000 نفر را مبتلا ساخت. همچنین در سال 1998 شیوع هپاتیت ناشی ازمصرف صدف آلوده حدود 300000 نفراز مردم چین را دچار بیماری نمود ازA

اهداف همایش

بازگشت به صفحه اصلی اخبار

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه توسعه صنایع تحفه می باشد.